• قصه‌های کلیله و دمنه و مرزبان‌نامه

کتاب «قصه‌های کلیله و دمنه و مرزبان‌نامه»، حاوی نکات و لطایف بسیار از زبان‌ وحوش و طیور و دیو و پری است که می تواند به صورتی کاملا کاربردی، در روزمرگی های ما جاری شده تا به مدد توجه و بکارگیری شان، از کیفیت بالاتری در سطح زندگی و روابط بهره مند باشیم.
این مجموعه به منظور دستیابی سهل فرزندان ایران زمین به بخشی از گنجینه ادب پارسی، با رعایت امانتداری کامل؛ به نثری روان برگردان شده است. امید که مورد پذیرش پارسی زبانان واقع گردد.

شایان ذکر است،‌ چاپ دوم این کتاب در پاییز ۱۳۹۶ توسط انتشارات تیموری تقدیم علاقمندان ادبیات کلاسیک ایران شد.

 

  • ۹ ماه انتظار

از آنجا که تحصیلات دانشگاهی نازی تارقلی‌‌زاده در حوزه‌ی پزشکی می‌باشد، در این زمینه نیز کتابی با عنوان «۹ ماه انتظار» در کارنامه‌ی تالیفات خود دارد.

کتاب «۹ ماه انتظار» ماحصل پنج سال مطالعه و پژوهش در زمینه مسائل مربوط به بارداری می ‌باشد. این کتاب به صورتی کاملا علمی، با رویکرد مخاطب عام، درجهت افزودن اطلاعات باروری از زمان تصمیم به بارداری تا پایان دوسالگی کودک؛ همراه زوج ها می‌باشد.
اطلاعاتی همچون: آمادگی برای بارداری و مواجهه روانی با این مقوله پیچیده، طول مدت بارداری و بررسی شکایات رایج و ارائه راه حل های علمی، ورزش و کار حین بارداری، بررسی پروسه زایمان به لحاظ فیزیولوژیک و روانی، مراقبتهای بعد از زایمان، الفبای مراقبت و مواجهه صحیح با مشکلات رایج نوزاد، ورزشهای بعد از زایمان و نیز بررسی تفضیلی روند تکاملی از تولد تا ۳ سالگی با همراهی پرورش هوشهای چندگانه و نیز ماساژ کودک و روشهای علمی گرفتن کودک از شیر و پوشک می‌باشد.